Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników którzy mają

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu

zboża

Skuteczne środki w profilaktyce chorób zboża

Choroby zbóż są gigantycznym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Co poniektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy w rzepaku i choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane objawy, albowiem tylko w ten sposób możemy mieć jakąkolwiek szansę ochronić potencjał plonu. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących odporność zboża przez gospodarza w dobrym czasie ma obowiązek pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Asekuracja zboża przed chorobami - pewne działania profilaktyczne

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest nieraz znacznie bardziej efektywne oraz ekonomiczne aniżeli metody reaktywne w sezonie. Ogólnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża warto się zaciekawić już na samym początku przygody z rolnictwem. zgnilizna twardzikowa

Poniżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej istotnych, jakie należałoby zaimplementować, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie generowały większego kłopotu.

Wyselekcjonowane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w odpowiednim czasie jest ważne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem perfekcyjnych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zbóż jarych ma w samej rzeczy gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości oraz wskaźniki żyzności azotu są w stanie powodować nadto grube, bujne drzewostany, jakie są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon znacznie bardziej podatnym na choroby dolistne, lub inne rodzaju fungicydy zbożowe. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe i wybór produktów o większej wytrzymałości bądź tolerancji na główne szkodniki oraz schorzenia, takie jak jęczmień choroba może wspomóc zminimalizować ryzyko istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Należałoby również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz to znacznie większą renomą tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako efektywna forma asekuracji.

Komentarze: 1


noavatar.png
Palka 2019-11-06

Aktualnie prawie rok po ożenku pozostawili rodzicielami olśniewającej córki, tudzież po dwóch latach podrostka.